UWAGA RODZICE DZIECI BIORĄCYCH UDZIAŁ W REKRUTACJI DO PRZEDSZKOLA MIEJSKIEGO NR 206 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W ŁODZI W ROKU SZKOLNYM 2021/2022!!!

Rekrutacja na rok szkolny 2020/2021 do Przedszkola Miejskiego Nr 206 w Łodzi jak i do innych przedszkoli miejskich i oddziałów przedszkolnych odbywa się , odbywa się przy pomocy systemu elektronicznego.
W postępowaniu rekrutacyjnym do przedszkoli miejskich prowadzonych przez Miasto Łódź bierze udział:
  • dziecko urodzone w latach 2015 – 2018,
  • dziecko, któremu odroczono spełnianie obowiązku szkolnego.

Wnioski wypełniają rodzice w systemie elektronicznego naboru w terminie:
od 1 kwietnia 2021r.. od godz. 8:00 do 16 kwietnia 2021r. do godz. 15.00

Na stronie poniżej można pobrać pełne zasady, harmonogram oraz kryteria naboru jak również wzory dokumentów rekrutacyjnych.

Od pierwszego dnia roboczego miesiąca, w którym trwa nabór do przedszkola zostaje uruchomiona strona internetowa, na której zamieszczony zostaje informator zawierający ofertę wszystkich przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, a także instrukcja wypełniania zgłoszenia.

Adres strony elektronicznego naboru dla rodziców:

NABÓR DO PRZEDSZKOLA

(strona będzie aktywna tylko w czasie rekrutacji)
Prosimy o dokładne zapoznawanie się z instrukcją wypełniania karty zgłoszenia, która umieszczona będzie na stronie.

Ważne informacje.

Dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 206 z Oddziałami Integracyjnymi w Łodzi informuje, że nabór do przedszkola w roku szkolnym 2021/2022 będzie prowadzony na wolne miejsca w terminie od 1 kwietnia 2021 r. do 16 kwietnia 2021 r. Liczba wolnych miejsc wynosi:....
? miejsc do oddziałów integracyjnych dla dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego;
? miejsc do oddziałów przedszkolnych (ogólnodostępnych).

Zgodnie z ustawą z dnia 14 grudnia 2016r. - Prawo oświatowe (Dz. U. z 2019 r. poz. 1148, 1078, 1287, 1680, 1681, 1818, 2197 i 2248 oraz z 2020 r. poz. 374) deklarację o kontynuowanie wychowania przedszkolnego złożyło .......... rodziców dzieci uczęszczających do przedszkola w roku szkolnym 2020/2021
Zasady i kryteria znajdziesz poniżej i na stronie BIP: https://www.e-bip.org.pl/pm206lodz/

UWAGA!!!
Rodzice/ prawni opiekunowie nie składają wniosku w wersji papierowej w placówkach wskazanych na liście preferencji tylko załączają wniosek i inne dokumenty w formie załączników w systemie elektronicznej rekrutacji.

1. Należy wypełnić elektroniczny wniosek na stronie systemu rekrutacji.
2. Po wypełnieniu wniosku trzeba go wydrukować, podpisać, następnie zrobić skan lub zdjęcie i dołączyć w systemie rekrutacji jako załącznik.
3. Dodatkowo jeśli zaznaczono spełnianie kryteriów ustawowych lub/i samorządowych to w formie załączników należy je dodać podobnie jak wszystkie inne dokumenty/oświadczenia na potwierdzenie kryteriów.
Wniosek wraz z innymi dokumentami/oświadczeniami jest widoczny we wszystkich placówkach wskazanych na liście preferencji. Wniosek w systemie zatwierdza placówka pierwszego wyboru.

DZIECI O SPECJALNYCH POTRZEBACH EDUKACYJNYCH

Dzieci posiadające orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego ubiegające się o przyjęcie do oddziałów ogólnodostępnych oraz do ODDZIAŁÓW INTEGRACYJNYCH biorą udział w rekrutacji elektronicznej – na zasadach ogólnych.
W związku z tym, że obecna sytuacja może utrudniać zdobycie dodatkowych dokumentów wymaganych w rekrutacji, przyjęliśmy dodatkowe rozwiązania.
Zaświadczenie z poradni o potrzebie kształcenia specjalnego: będzie honorowany także skan zaświadczenia lub oświadczenia o tym, że dziecko jest w trakcie uzyskiwania odpowiednich dokumentów – odpowiednie dokumenty będzie trzeba dostarczyć w późniejszym terminie.

UWAGA!!!

Rodzice / prawni opiekunowie kandydatów zakwalifikowanych do przedszkola w terminie OD 10 MAJA OD GODZ. 8:00 DO 12 MAJA 2021 r. DO GODZ. 15:00 zobowiązani są, do złożenia potwierdzenia woli przyjęcia do przedszkola miejskiego, do którego kandydat został zakwalifikowany. Druk potwierdzenia woli będzie dostępny na stronie internetowej przedszkola od 7 maja br. Wypełniony załącznik prosimy w wyznaczonych terminach razem z pozostą dokumentacją rekrutacyjną dostarczać do przedszkola.

Rodzice / prawni opiekunowie dzieci, które zostaną przyjęte do naszego przedszkola na rok szkolny 2021/2022 mają obowiązek zgłoszenia się do nas celem dostarczenia dokumentów rekrutacyjnych i podpisania informacji o zasadach korzystania z usług świadczonych przez przedszkole do 25 sierpnia br ale nie później niż w pierwszym dniu pobytu dziecka w przedszkolu i nie później jednak niż do 10 września 2021 r.r />