eTwinning

to społeczność szkół, przedszkoli, uczniów i nauczycieli współpracujących ze sobą za pomocą mediów elektronicznych.
Biorą w niej udział nauczyciele wszystkich przedmiotów, pracujący z uczniami w wieku 3-19 lat, realizując online międzynarodowe projekty edukacyjne.
Program istnieje od 2005 i zgromadził już niemal 400 tysięcy nauczycieli z całej Europy.
Nasze przedszkole aktywnie bierze udział w projektach eTwinning od 2016 roku, zrealizowało wiele projektów. Obecnie może pochwalić się zdobytymi odznakami jakości za trzy projekty.

NAGRODZONE PROJEKTY:

EOJ 2024r

. "Little Scientist from experience to knowledge": - nauczyciel prowadzący projekt: Natalia Czerwiec

KOJ 2019r

. "Traveling Projects - a Journey to Future Competences: - nauczyciel prowadzący projekt: Agnieszka Kucharska

KOJ 2019r.

"Firefighter and Lifeguard in one person" nauczyciel prowadzący projekt:Judyta Steglińska

EOJ 2017r.

"Echangeons notre meilleure recette pour créer un livre de cuisine européenne (Let\\\'s swap our best recipe to create an european\\\' recipes book) nauczyciel prowadzący projekt: Agnieszka Unczur-Tracińska
Pudełka

Projekt – Little Scientist from experience to knowledge

-

Mali Naukowcy to projekt realizowany w grupie tygrysków zdobył Europejską Odznakę Jakości

„Dlaczego tak się dzieje? Skąd to się bierze?”
– większość tych pytań zadają sobie dzieci w wieku przedszkolnym, które mają ogromną potrzebę poznawania w ten sposób otaczającego ich świata. Niestety, dorośli rzadko mają czas i możliwość zaspokojenia dziecięcej ciekawości. Projekt powstał, aby rozbudzić i zaspokoić ciekawość poznawczą przedszkolaków. Zajęcia opierały się na prostych doświadczeniach, grach badawczych i eksperymentach w trakcie zajęć.
Celem było rozwijanie umiejętności obserwacji i formułowania trafnych wniosków oraz doskonalenie umiejętności eksperymentowania i przewidywania.
Dzieci mogły realizować swoją naturalną potrzebę działania i zadawania pytań.
Mali eksperymentatorzy zdobywali wiedzę na temat najskuteczniejszego i najłatwiejszego do przyswojenia modelu nauczania, jakim jest doświadczenie i praktyczne działanie dzieci. Planowane gry badawcze były prowadzone w duchu edukacji STEAM.
Kształtowane były również kompetencje językowe dzieci, doskonalona motoryka mała i koordynacja wzrokowo-ruchowa. W projekcie brali udział uczniowie i nauczyciele z Polski, Grecji, Turcji, Rumunii, Azerbejdżanu oraz Włoch.

Projekt Little Citizens in Action!

Projekt dotyczył komunikacji, kreatywności, krytycznego myślenia, współpracy, przyjaźni, dzielenia się informacjami, nawykami i rutynami w formie rysunków. Głównym celem projektu było pokazanie przedszkolakom - rówieśników z różnych części Europy oraz ukazanie im różnic oraz podobieństw kulturowych podczas realizacji różnorodnych zadań skupionych na życiu codziennym dzieci. Projekt rozpoczął się w październiku 2021, a zakończył w czerwcu 2022.

Projekt Calling for Earth Heroes

Ten projekt dotyczył naszej planety Ziemia i tego, co możemy zrobić, aby była bezpieczna, czysta i zdrowa. W ramach projektu dzieci zrobiły: filtr do wody, ekoludka, słonia z recyklingu, sadziły nasiona i obserwowały cykl życia roślin, stworzyły gniazdo dla sowy w ramach prac plastycznych ( oraz wiele prac dodatkowych związanych z projektem). Miały kontakt z narzędziami internetowymi, zatańczyły oraz zaśpiewały piosenkę w ramach celebracji Dnia Ziemi.
Był to projekt podczas którego kształtowane były postawy proekologiczne oraz umiejętności współpracy w grupie i wdrażanie do rozwiązywania problemów, rozwijanie krytycznego myślenia. Wszystkie zadania były realizowane w duchu edukacji STEAM podczas których wszyscy partnerzy uczestniczący w projekcie uczyli się od siebie nawzajem.
Projekt był realizowany w roku szkolnym 2021/2022.