Mata Edukacyjna – Robot Doc

IMG_20180213_102512
Lekcja Hiszpańskiego i Matematyki – ZSO nr1
17 lutego 2018
2
Ogródki jesienią i zimą
20 lutego 2018

Mata Edukacyjna – Robot Doc

d17

oooollleeee español,hola matemáticas

Na zakończenie kolejnego, pełnego rozmaitych atrakcji tygodnia przedszkolaki wzięły udział w zajęciach dydaktycznych urozmaiconych o matę edukacyjną i poznanego już wcześniej robota DOC,dzięki któremu doskonalimy u dzieci orientację w przestrzeni. Brzmi poważnie, ale dla naszych dzieci ta nauka poprzez zabawę daje więcej niż możnaby się było spodziewać. Nawet maluszki z grupy Tygrysków, które nie znają jeszcze literek czy cyferek chętnie pomagały swoim kolegom z innych grup przedszkolnych. Przedstawiciele z grup: Motylki, Pszczółki, Jeżyki oraz grupa Myszki słuchając poleceń nauczyciela wykonywały bezbłędnie zadania matematyczne na macie edukacyjnej. Posługując się kolorowymi kartkami w kształcie odzwierciedlającym pola na macie układały podany przez nauczyciela wzór. Starszaki dopiero po jakimś czasie zorientowały się, że w taki właśnie sposób uczą się posługiwania określeniami: dłuższy - krótszy - większy - mniejszy oraz zapamiętują obrazy graficzne cyfr umieszczonych na macie edukacyjnej.