Warsztaty edukacyjne w naszym przedszkolu

kot4
Wycieczka do Planetarium EC1
28 listopada 2017
Rysunek1
Terminy zebrań z rodzicami
29 listopada 2017

Warsztaty edukacyjne w naszym przedszkolu

zmn4

Uczymy się bawiąc

W poniedziałek oraz wtorek dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych brały udział w warsztatach " Odnawialne źródła energii" oraz " Zanieczyszczenie powietrza". W pierwszym dniu warsztatów dzieci dowiedziały się, iż baterie fotowoltaniczne gromadzą energię słoneczną i przetwarzają ją w prąd, że wiatraki napędzane wiatrem równierz wytwarzają prąd, a także o tym, iż woda stanowi źródło energii. Podczas zajęć znalazła się chwila na zabawę urządzeniami napędzanymi energią słoneczną. Drugi dzień i warsztaty pt." Zanieczyszczenie Powietrza" przedszkolaki spędziły także bardzo ciekawie. Dowiedziały się bowiem, co to jest smog i co robić żeby nasze powietrze było czyste. Przedszkolaki w trakcie rozmaitych zabaw uczyły się prawidłowego segregowania śmieci, wrzucając je do pojemników w odpowiednim kolorze.