Edukacja dwujęzyczna „Krok do przodu”

Piknik i pasowanie na przedszkolaka
1 października 2016
Projekt „Służby mundurowe”
6 października 2016

Edukacja dwujęzyczna „Krok do przodu”

Edukacja dwujęzyczna "Krok do przodu"

W dniach 27-28 września nasze przedszkole było organizatorem międzynarodowej konferencji podsumowującej realizowany przez nas projekt Edukacja Dwujęzyczna "Krok do Przodu" w ramach programu Erasmus + . Był to czas, w którym mogliśmy dzielić się naszymi umiejętnościami i doświadczeniem z nauczycielami z całej Polski, którzy wzięli udział w konferencji, odbywającej się na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego. Było te też ostatnie spotkanie z naszymi partnerami z Grecji, Turcji i Rumunii.
Gościem specjalnym konferencji była Pani Barbara Schindelhauer, założycielka Instytut Kształcenia Przedszkolnego w Niemczech. Która jest współautorem koncepcji Matematycznych Ogrodów i książki "Komm mit ins Zahlenland" ( „W Krainie Liczb”- koncepcja wczesnego nauczania matematyki przez zabawę), która jest teraz dostępna w wielu językach i cieszy się ogromną popularnością , a którą od kilku lat realizujemy w przedszkolu.
Pani Barbara odwiedziła nasze przedszkole i wzięła udział w zajęciach pokazowych wprowadzających cyfrę 8 zgodnie z metodologią CLIL, w grupie Kotków. Była pod dużym wrażeniem umiejętności naszych dzieci i działań metodycznych nauczycieli.