Akademia Kulturalnego Pasażera

11 października 2016

Akademia Kulturalnego Pasażera

Akademia Kulturalnego Pasażera"

Dzieci z naszego przedszkola w dniach 10-12 października biorą udział w Akademii kulturalnego pasażera jest to projekt skierowany do najmłodszych użytkowników komunikacji publicznej. W myśl znanego przysłowia „czego Jaś się nie nauczy...” polega na kształtowaniu właściwego zachowania przyszłych pasażerów, a więc nie tylko obowiązku kasowania biletów i zachowania czystości, ale również szacunku wobec osób starszych czy poszanowania cudzej własności w autobusach i tramwajach.
Zajęcia nie były cyklem nudnych wykładów, wręcz przeciwnie , dzieci zasady kulturalnego podróżowania poznawały poprzez zabawę. Wcielały się w role motorniczych, mogły usiąść za sterami tramwaju, przekładały zwrotnice. Bardzo dziękujemy gospodarzom za tak ciekawie zorganizowane zajęcia.