Najserdeczniejsze Życzenia
19 grudnia 2016
babcia-i-dziadek
5 lutego 2017

Opłaty od stycznia 2017r.

favicon

Uwaga Rodzice!!

Na podstawie UCHWAŁY NR XL/1055/17 RADY MIEJSKIEJ W ŁODZI z dnia 11 stycznia 2017 r. w sprawie określenia wysokości opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego poza czasem przeznaczonym na bezpłatne nauczanie, wychowanie i opiekę dzieci do lat 5 w przedszkolach publicznych prowadzonych przez Miasto Łódź

z dniem 1 stycznia 2017r.

ustala się następujące opłaty za pobyt dziecka do lat 5 w przedszkolu:
Bezpłatne nauczanie, wychowanie i opiekę w wymiarze 5 godzin przedszkole realizuje w godzinach 8.00-13.00.
Za każdą godzinę korzystania z wychowania przedszkolnego poza czasem, o którym mowa w p. 1, przez dziecko w wieku do lat 5, ustala się opłatę w wysokości 1 zł.
Opłatę miesięczną, stanowi iloczyn godzinowej stawki określonej w p. 2 oraz liczby godzin pobytu dziecka w przedszkolu w czasie wykraczającym poza godziny bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki w danym miesiącu.
Opłata, o której mowa w p. 2 nie obejmuje opłat za wyżywienie.

Stawka żywieniowa pozostaje bez zmian i wynosi:
3 posiłki 6,00 zł. x ilość dni roboczych
2 posiłki (II śniadanie, obiad) 4, 80 zł. x ilość dni roboczych Uchwała NR XL/1055/17 RADY MIEJSKIEJ W ŁODZI wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Łódzkiego, z mocą od dnia 1 stycznia 2017 r.
w związku z tym, opłaty za pobyt dziecka do lat 5 za miesiąc styczeń i luty pobierane będą 10 lutego 2017r.

Od poniedziałku 6 lutego prosimy o podpisywanie aneksów do umów u nauczycieli w grupach.

Zgodnie z nowelizacją ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego oraz niektórych innych ustaw od dnia 1 stycznia 2017r. zniesiona została opłata za pobyt dziecka 6–letniego w przedszkolu, realizującego obowiązkowe przygotowanie przedszkolne.

W związku z zapytaniami dotyczącymi definicji dziecka w wieku 6 lat uprzejmie wyjaśniam, iż zgodnie z zapisami ustawy o systemie oświaty dzieckiem 6 letnim jest dziecko,objęte rocznym obowiązkowym przygotowaniem przedszkolnym, które rozpoczyna się z początkiem roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 6 lat.

W odniesieniu do powyższego w bieżącym roku szkolnym subwencją oświatową objęte są dzieci z rocznika 2010 i starsze (2009 i 2008).

Opłaty za pobyt dzieci do 5 roku życia, pobierane będą wyjątkowo na koniec stycznia 2017r., na podstawie nowej uchwały podjętej przez Radę Miejską Łodzi.
Natomiast opłaty za wyżywienie wszystkich dzieci uczęszczających do przedszkola, pozostają bez zmian, tzn. stawka dzienna wynosi 6,00 zł dziennie za 3 posiłki i pobierana będzie do 10 stycznia 2017r.