206a
Przedszkole rusza od 28 maja w reżimie sanitarnym
17 maja 2020
dyzur
Dyżur wakacyjny
7 czerwca 2020

zdalne nauczanie od czerwca

illustration of education object on back to school background

illustration of education object on back to school background

Szanowni Państwo

Od momentu gdy przedszkole uruchomiło oddziały w reżimie sanitarnym edukacja przedszkolna realizowana jest dwutorowo. Dzieci uczęszczające do przedszkola realizują podstawę programową w przedszkolu a dzieci pozostające w domu pod opieką dorosłych realizują nauczanie zdalne na poniżej zamieszczonych padletach.

3 lat
4lat
5lat
6lat
in34
in 56

Zachęcamy Państwa do PROWADZENIA NA STRONACH PRACY ZDALNEJ
INTERAKCJI z nauczycielami, poprzez zamieszczanie zdjęć wykonanych ćwiczeń lub waszych prac.

Realizacja podstawy programowej w przedszkolu oparta jest na rytmie dnia, czyli powtarzających się systematycznie fazach, które pozwalają dziecku na stopniowe zrozumienie pojęcia czasu i organizacji oraz dają poczucie bezpieczeństwa i spokoju, zapewniając mu zdrowy rozwój.

Dlatego każde dziecko powinno zrealizować w domu 6 aktywności w ciągu dnia, są to:
1. Zabawa (klockami, lakami, samochodami) i porządkowanie zabawek po zabawie!
2. Oglądanie i słuchanie (książek, historyjek, bajek, teatrzyków) powiązanie z opowiadaniem (może babci przez telefon) rozmową z rodzicami o bohaterach i ich zachowaniu.
3. Przygotowanie i spożywanie posiłków ( mycie warzyw, krojenie pod opieką dorosłego, nakrywanie do stołu, pomoc w sprzątaniu po posiłku). Celebrowanie posiłków (kulturalne, spokojne ich spożywanie połączone z nauką posługiwania się sztućcami)
4. Aktywność ruchowa lub spacer oraz ćwiczenia w samodzielnym ubieraniu i rozbieraniu się, wiązaniu butów.
5. Ćwiczenia edukacyjne (praca w skupieniu uwagi od 15 do 60 minut dziennie w zależności od możliwości dziecka) – realizacja przygotowanych przez nauczyciela zadań, które będą publikowane na stronach (PADLECIE) grup. Znajdziesz je tu: http://przedszkole206lodz.pl/grupy/
6. Odpoczynek w ciągu dnia – leżenie i oglądanie książeczek lub słuchanie bajek z płyt CD, drzemka

DZIAŁANIA TERAPEUTYCZNE DLA DZIECI O SPECJALNYCH POTRZEBACH EDUKACYJNYCH: Ćwiczenia terapeutyczne (CODZIENNA praca w zależności od możliwości dziecka od 15 do 30 minut): terapia logopedyczna, zajęcia terapii pedagogicznej, zajęcia integracji sensorycznej, muzykoterapia) – realizacja przygotowanych działań przez nauczycieli- terapeutów, które są publikowane na PADLETACH, KTÓRE ZNAJDZIECIE TUTAJ: http://przedszkole206lodz.pl/terapia/

Z przedstawionych zadań przygotowanych przez specjalistów rodzice realizują DODATKOWO jedno zadanie codziennie. Jeśli dziecko nie jest w stanie zrealizować zadania przygotowanego w grupie zamiast tego realizuje inne zadanie terapeutyczne.
Bawimy się z dziećmi codziennie utrwalając daną umiejętność. ( Jedno zadanie dziennie edukacyjne od nauczyciela z grupy i zadanie terapeutyczne od specjalisty - około 15 minut na zadanie).
Gdy dziecko już opanuje czynność z zadań na dany tydzień, wówczas rozpoczynamy zabawę z nowego pakietu zadań.