XX Wojewódzki Festiwal Piosenki Przedszkolnej

p8
Szpital Pluszowego Misia
4 marca 2018
Nowy folder
Eko Quiz
13 marca 2018

XX Wojewódzki Festiwal Piosenki Przedszkolnej

s23

Scena należy do NAS

W dniu 5 marca 2018 roku w sali BAŁTYK - Kina Helios w Łodzi, odbył się już po raz 20 Wojewódzki Festiwal Piosenki Przedszkolnej organizowany przez Przedszkole Miejskie nr 206 z Oddziałami Integracyjnymi w Łodzi oraz Kino Helios. Podczas odbywającego się konkursu, w którym równy udział mają dzieci zdrowe i niepełnosprawne w wieku od 3 do 10 lat, prezentowane były piosenki, których tematy nawiązywały do minionych Festiwali. W tym roku w Festiwalu wzięło udział 18 placówek oświatowych. W tym przedszkola z Łodzi (102, 109, 137, 171, 175, 185, 206, 214, 221, Przedszkole Fundacji JIM, Przedszkole Integracyjne Hulajnoga) oraz Integracyjne Przedszkole Miejskie Nr3 „Jarzębinka” z Kutna, Miejskie Przedszkole nr 3 Integracyjne ze Zgierza, Przedszkole Miejskie Nr 3 z Głowna i Gminne Przedszkole z Rogowa oraz Szkoła Podstawowa im. dr H. Jordana w Ksawerowie oraz Szkoła Podstawowa Nr 33 w Łodzi. Dzieci podczas festiwalu bawiły się razem, bez względu na swoje trudności i rodzaj niepełnosprawności, bo przecież każde z dzieci przede wszystkim powinno cieszyć się zabawą i choć przez moment poczuć się małym artystą. Poprzez wspólną zabawę, występy małych artystów przybliżyliśmy znaczenie tak ważnych wartości jak odpowiedzialność za siebie i innych, współdziałanie oraz empatia. Współudział dzieci zarówno z naszego miasta jak i regionu pozwoliło na zacieśnienie więzi między uczestnikami, zawarcie nowych przyjaźni, kontaktów, wymianę doświadczeń przede wszystkim dobrą zabawę i pełną integrację. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim sponsorom, dzięki którym przedszkolaki otrzymały wspaniałe nagrody - KOCHANI DZIĘKUJEMY WAM ZA TE 20 WSPANIAŁYCH LAT!!!.