Wizyta Gości z projektu Erasmus

Nowoczesne Technologie i Mini Ogródki w Słoikach
14 października 2019

Wizyta Gości z projektu Erasmus

Projekt Erasmus+ "Nature loving kids"

W dniach 6-11.10.2019 w naszym przedszkolu, gości 15 osobowa delegacja nauczycieli z Węgier, Łotwy, Włoch, Turcji oraz Rumunii. Przedszkola i Szkoły z tych krajów wraz z naszym przedszkolem realizują projekt Erasmus, poświęcony edukacji przyrodniczej, doskonaleniu metod pracy na powietrzu oraz rozwijaniu umiejętności i kompetencji dzieci i nauczycieli w zakresie ekologii i ochrony przyrody.
W poniedziałek międzynarodową delegację przywitał występ dzieci z grup 2,3 oraz 8 oraz lekcje pokazowe w grupie biedronek.
We wtorek goście jadą na wspólną wycieczkę razem z grupą 2 do Rogowa, gdzie oglądać będą zajęcia i zwiedzać Arboretum.
W czwartek wezmą udział w zajęciach pokazowych w grupie 10 i 5 z zakresu kodowania i tworzenia własnych ogródków w słoikach.
Ostatniego dnia w piątek razem ze wszystkimi dziećmi wezmą udział w pikniku ekologicznym, realizowanym w ramach Erasmus Day oraz w konferencji metodycznej.