Tygrysy i Biedronki w Konarzewie

paula
Projekt”Polanie”
22 września 2018
T14
Szwedzki Stół
25 września 2018

Tygrysy i Biedronki w Konarzewie

ty9

Nauka wypieku chleba

Dnia 21.09.,nasze Tygryski wraz z Biedronkami wybrały się na wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego mieszczącego się w Konarzewie. Przedszkolaki brały udział w warsztatach pt:" Od ziarenka do bohenka", podczas których oglądały rodzaje zbóż, narzędzia do ich uprawy z których uczyły się korzystać. Po obejrzeniu zdjęć nadszedł czas na pracę...
Dzieci przy użyciu cepa młóciły zborze, tak aby wszystkie ziarenka wypadły, następnie korzystając z żarna mieliły zboże.
Później zaś obie grupy udały się na warsztaty, podczas których dzieci usłyszały historię powstawania chleba, który następnie samodzielnie formowały i z pomocą wypiekały w ceglanym piecu. Po ciężkiej pracy nadszedł czas na pyszną zupę oraz ku uciesze dzieci świeżuteńki chlebek z dżemikiem lub własnej roboty masełkiem.