p8
Warsztaty sensoryczno – plastyczne
27 lutego 2018
s23
XX Wojewódzki Festiwal Piosenki Przedszkolnej
8 marca 2018

Szpital Pluszowego Misia

p8

Jesteśmy lekarzami

Szpital Pluszowego Misia to zajęcia przeznaczone dla dzieci, prowadzone przez studentów medycyny. Przedszkolaki poprzez zabawę przyzwyczajają się do widoku personelu medycznego i zabiegów lekarskich, zmniejszając tym samym poziom stresu związanego z wizytą u lekarza.
Dzieci towarzyszą swoim maskotkom w trakcie całego procesu leczenia, aktywnie uczestnicząc w badaniach, a nawet asystując przy operacji. Aby jak najbardziej upodobnić Szpital Pluszowego Misia do prawdziwego szpitala, dzieci otrzymują historię choroby swojego misia, zapis EKG, zdjęcie RTG oraz receptę. Nasze przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w prowadzonych zajęciach, chętnie odpowiadały na zadawane im pytania oraz wykonywały wszelkie polecenia studentek. Dzięki zajęciom dzieciaki miały możliwość osłuchania swych pluszowych maskotek, nauczenia się jak prawidłowo zabandażować wybraną kończynę oraz zasad prawidłowego mycia rąk.