Szczęściarzy przygoda w chmurach

ozo3
Nauka kodowania Ozobota oraz Gąsiennic
11 listopada 2017
p24
Dzień czystego powietrza
15 listopada 2017

Szczęściarzy przygoda w chmurach

eko17

Nowy program z zakresu edukacji ekologicznej

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi ogłosił listę szkół i przedszkoli, którym przyznał dotację na działania z zakresu edukacji ekologicznej. Miło nam Państwa poinformować iż nasze przedszkole znalazło się na tej liście i pozyskało dotację w kwocie 17 tysięcy złotych.
Koncepcja „Szczęściarzy przygoda w chmurach” – programu przyjętego do realizacji na posiedzeniu Rady Pedagogicznej na rok szkolny 2017/18 i wspartego środkami Rady Rodziców, opiera się na realizowaniu z dziećmi następujących działań dydaktyczno-wychowawczych:
- Smok czy smog - co to jest dym i jak powstaje, gdzie występuje czyli źródła i skutki zanieczyszczeń powietrza
- Przygody kropelki wody - obieg wody w przyrodzie a zanieczyszczenia powietrza
- Podróż latawcem - czyli o wietrze i innych zjawiskach atmosferycznych
- Balonem przez świat - kilka ciekawych doświadczeń, które sprawiają, że powstaje tęcza
- Jesteśmy strażnikami powietrza - wpływ człowieka na środowisko przyrodnicze
- Na skrzydłach wiatraków - alternatywne metody pozyskiwania energii elektrycznej
- Spotkania w chmurach - czyli o tych co latają. Poznajemy zwierzęta potrafiące latać
Działania te inspirowane będą wycieczkami organizowanymi do różnych miejsc w Łodzi i w województwie (każda z grup wyjedzie wiosną na taką bezpłatną wycieczkę) oraz warsztatami prowadzonymi przez specjalistów.
W ramach projektu odbędzie się:
- V Piknik Odkrywców w Lasku Widzewskim „Popatrz w chmury"
- Konkurs rodzinny
- Dzień czystego powietrza - turniej wiedzy ekologicznej
Mamy nadzieję że zarówno Państwu jak i dzieciom spodobają się zaplanowane w programie zadania.