Smerfy i Motylki w Krainie Dzikiej Kaczki

42836834_521484638299841_7165146747092598784_n
Sprzątanie Świata
29 września 2018
IMG_20180928_125554
Pasowanie na Przedszkolaka
8 października 2018

Smerfy i Motylki w Krainie Dzikiej Kaczki

motylki

Królestwo szumiących lasów, zielonych łąk...

Dnia 26 września pojechaliśmy do ,,Krainy Dzikiej Kaczki”. Nie bardzo wiedzieliśmy, co tam może nas spotkać oprócz tego, że będziemy mieli możliwość spaceru po lesie i kontaktu z przyrodą. Na miejscu okazało się, że czekało na nas mnóstwo niespodzianek.
Na wielkim obszarze gospodarze stworzyli prawdziwą oazę dla małych przyrodników: ścieżkę edukacyjną poświęconą obserwacji ptaków, mnóstwo ciekawych okazów przyrodniczych, spotkań ze zwierzętami.
Przygotowano dla nas lornetki dzięki, którym z wysokich platform mogliśmy z bliska obejrzeć domki dla ptaków, podziwiać korony drzew i ptaki. Przez lupy oglądaliśmy różne rośliny i małe owady, niektórzy podziwiali z bliska spotkaną po drodze żabę i żuka, konika polnego. Widzieliśmy rosnące grzyby, miejsce bytowania i żerowania dzików, żeremie bobrów, dziuple ptaków.
To wszystko odbywało się podczas spaceru po lesie w cudownie ukształtowanej przestrzeni, gdzie wspinaliśmy się po schodach zbudowanych z pni drzew, kładkach nad strumieniem ułożonych z bali gdzie trzeba było uważnie chodzić żeby utrzymać równowagę, po błotnistej ścieżce w towarzystwie psów gospodarzy i przemiłej przewodniczce Pani Roxanie.
Na koniec mogliśmy karmić udomowione owce kameruńskie. Zwierzęta były tak oswojone, że aż prosiły się o czułości, a jeden przesympatyczny zwierzak po obwąchaniu aparatu, zamknął oczy i pozował do zdjęć z dziećmi. Myślimy, że to był prawdziwy wstęp do bliskich spotkań z przyrodą, przekonania, że las to nie tylko drzewa ale również rośliny i zwierzęta małe i duże, o które musimy dbać podczas spacerów, że każdy nasz krok może przynieść ciekawe spotkanie i radość, pod warunkiem, że będziemy uważni i ostrożni.