20190321_123157
2 kwietnia 2019

Projekt Książka

IMG_20190401_080442

Kreatywne dzieci i ich nauczycielki

Podczas projektu ,,książka” każda grupa miała za zadanie samodzilenie stworzyć własną książkę. Dzieci z ogromną chęcią zabrały się do prac tworząc piękne, autorskie książki zawierające piękne ilustracje oraz liczne opowiadania.
Wszystkie wykonane dzięła zostały przeczytane dzieciom i ozdobiły nasz przedszkolny korytarz.
Podczas trwania projektu dzieci uczestniczyły w wycieczce do bibioteki szkolnej w SP nr 33. Przedszkolaki poznały zasady prawidłowego korzystania z książek, Pani bibliotrkarka czytała także dzieciom wiersze Juliana Tuwima, a Pan Ratownik medyczny kolejnego dnia przeczytał nam książki pt:" Dyzio marzyciel" " Staś Pytalski" oraz " Kopciuszek".
Przedszkolaki przygotowały także papier ,,czerpany”. Proces przygotowania trwał kilka dni. Musieliśmy przygotować masę rozdrabniając gazety i papier toaletowy na drobne części, potem moczyliśmy go, mieszaliśmy z mąką ziemniaczaną i pszenną. Oczywiście przy okazji sprawdziliśmy różnicę między mąką pszenną i ziemniaczaną, zobaczyliśmy co się dzieje z mąką gdy dodamy do niej gorącej wody.
W salach przedszkolnych powstały także dekoracje do książek wybranych przez dzieci.