20170927_104339
Nasze dzieciaki świętują swoje urodziny
18 października 2017
DSC_0264
Festiwal Piosenki Żeglarskiej
20 października 2017

Projekt Żeglarze

IMG_20171016_113753

A hoj Przygodo

W październiku w naszym przedszkolu realizowaliśmy projekt " Żeglarze". Każda z dziesięciu grup przedszkolnych wraz z nauczycielkami wykonała piękne dekoracje do swoich sal. W ramach projektu dzieci odwiedziły Muzeum Morskie, w którym spotkały się z Honorowym Prezesem Zarządu Okręgu Łódzkiego Ligi Morskiej i Rzecznej - Panem Stefanem Wasiljewem oraz wysłuchały koncertu Szant w wykonaniu uczniów Liceum Ogólnokształcącego nr VI, mieszczącego się przy ulicy Podmiejskiej 21. Nasze przedszkole na zaproszenie grupy X - Myszki odwiedził marynarz Pan Jacek Pawlaczyk, posiadający stopień wojskowy BSMT ( Bosmanmata). Pan Jacek pełnił służbę kontraktową na okręcie rozpoznawczym ORP " Hydrograf", o której w trakcie spotkania opowiedział dzieciom. Dzieci z zaciekawieniem słuchały Pana Jacka, który opowiedział także o stopniach wojskowych w Polskiej Marynarce Wojennej. Kolejnym etapem, który realizowaliśmy podczas projektu było wyjście dzieci do osiedlowej Biblioteki na spotkanie z książką - dzieci z grupy Jeżyków poznały morskie przygody żeglarzy zwanych Wikingami. Ostatnim etapem naszego projektu były warsztaty mydlarskie " Wyprawa żeglarzy po mydło". Dzieci z grup: Tygrysków, Pszczółek oraz Kubusiów uczyły się wykonywania mydełek dekorując je według własnych pomysłów. Przepięknymi własnoręcznie wykonanymi mydełkami zostali obdarowani Rodzice naszych pociech.