Nauka pływania w roku szk. 2020/2021

26 sierpnia 2020

Nauka pływania w roku szk. 2020/2021

Szanowni Rodzice

W ramach projektu "Otuleni wsparciem osiągamy sukcesy" współfinansowanego ze środków ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego od nowego roku szkolnego ruszają zajęcia nauki pływania dla 60 dzieci z naszego przedszkola.

Zajęcia odbywać się będą na basenie w Zatoce Sportu Politechniki Łódzkiej gdzie możliwe jest dostosowanie dna do potrzeb dzieci, odbywać się będą raz w tygodniu w piątki w 10 osobowych grupach.
Zajęcia w wodzie dla każdej grupy będą trwać minimum 30 minut.
Na grupę 10 osobową dzieci przypada jeden trener prowadzący zajęcia z wody i jeden z lądu.
Ratownicy są obecni w czasie zajęć grupy na basenie;
Szkolenie dopasowane jest do poziomu uczestników, instruktorzy zapewniają bezpieczeństwo na zajęciach całej grupie dzieci przebywającej w wodzie;
Dla uczestników zajęć przygotowane są zajęcia urozmaicone różnego rodzaju konkursami i zabawami w wodzie oraz dyplom na zakończenie roku;
Do zajęć wykorzystywany jest atestowany sprzęt przeznaczony do nauki pływania;
Trenerzy prowadzący szkolenie posiadają odpowiednie kwalifikacje do prowadzenia nauki pływania dla dzieci;
Nauczyciel przedszkolny będzie w trakcie zajęć przebywać na basenie blisko zajęć.