Nauka kodowania Ozobota oraz Gąsiennic

6
Marcinki 2017
11 listopada 2017
eko17
Szczęściarzy przygoda w chmurach
14 listopada 2017

Nauka kodowania Ozobota oraz Gąsiennic

ozo3

Warsztaty edukacyjne z wykorzystaniem Ozobota oraz Gąsiennic

Nasze przedszkole po raz kolejny zaskoczyło przedszkolaków. Dzieci z grupy Tygrysów, Krasnali, Kotów oraz Smerfów wzięły udział w warsztatach edukacyjnych zorganizowanych przez Stowarzyszenie 2PINY reprezentowane przez Prezesa Stowarzyszenia Pana Jacka Suligę. Celem warsztatów było wprowadzenie dzieci w świat programowania przy użyciu Gąsiennic, które programowane były przez dzieci trzy oraz czteroletnie. Młodsze dzieci programowały Gąsiennice tak, aby poruszały się zgodnie z ich poleceniami. Maluszki i średniaki były zafascynowane swoją pracą, a także efektami muzycznymi wydawanymi przez Gąsiennice. Starsze dzieci programowały przy użyciu Ozobota - małego oraz niepozornego robocika rozpoznającego sekwencje kolorowych linii, dzięki którym się porusza. Dzieci za pomocą kolorowych mazaków rozpoczęły przygodę z programowaniem. Używając odpowiednich kolorów, które nanosiły na kartę pracy debiutowały w " pisaniu" swojego programu. Na twarzach dzieci dało się zauważyć ogromne skupienie podczas pracy z Ozobotem, który jeździł po karcie pracy w sposób zaplanowany przez dzieci: w lewo, w prawo, szybko, wolno, a nawet zawracał. Dzięki Ozobotowi dzieci przekonały się, iż programowanie to nie tylko zabawa, ale również nauka wykorzystywana podczas naszego życia. Programując z użyciem robotów nasze dzieci od razu obserwowały efekty swojej pracy, jeśli nie były one wystarczające zostawały poddawane korekcie przez naszych małych OZOKODERÓW. W imieniu dzieci oraz nauczycielek grup pragniemy serdecznie podziękować Panu Jackowi za fantastyczne warsztaty.