Myszki i Biedronki w Kłóbce

ow1
Spartakiada Sportowa
9 czerwca 2018
Nowy folder
Konkurs rodzinny „Latawiec”
13 czerwca 2018

Myszki i Biedronki w Kłóbce

IMG_20180523_122549

Powrót do przeszłości

23 maja 2018 roku dzieci z grupy Myszek i grupy Biedronek pojechały na wycieczkę do Skansenu w Kłóbce. Przedszkolaki zwiedzały teren skansenu w skład, którego wchodzi kilkanaście obiektów architektury wiejskiej i dwór z połowy XIX wieku, zamieszkały kiedyś przez Marię z Wodzińskich Orpiszewską — jedyną oficjalną narzeczoną Fryderyka Chopina. Myszki i Biedronki brały również udział w warsztatach pt. "W domu i zagrodzie naszych pradziadków", w czasie których prały na tarze, wyżymały i maglowały bieliznę, a także drukowały serwetki za pomocą tradycyjnych drewnianych stempli. Zajęcia przybliżyły dzieciom życie i pracę w gospodarstwie domowym z przełomu XIX i XX w.