„Integration and tolerance”

Magiczny Dywan

20190107_105049

Nauka poprzez zabawę

W ramach projektu Wspierać, Kształcić, Przeżywać dzięki wsparciu Funduszy Unijnych, nasze przedszkole zakupiło podłogę interaktywną, którą tylko nieliczne placówki mogą się pochwalić czyli tzw. - Magiczny Dywan.
Ten wirtualny system działający w oparciu o komputer, czujniki wykrywające ruch umożliwia zintegrowanie aktywności fizycznej z obrazami wysyłanymi za pośrednictwem projektora przez komputer.
Interaktywna podłoga zawiera mnóstwo atrakcyjnych gier oraz zabaw, które korzystnie wpływają na prawidłowy rozwój dziecka, gdyż umożliwia ćwiczenie pamięci, ulepsza umiejętność postrzegania, rozwija wyobraźnię oraz sprawność fizyczną.
Pozwala łączyć zabawę z nauką, co nasze przedszkolaki uwielbiają najbardziej, gdyż " aktywność" którą chcemy u dzieci rozwinąć bądź w atrakcyjniejszy sposób doskonalić jest dla nich zabawą, w której bez świadomości nauki rozwijają swoje umiejętności, które nie kończą się tylko na sprawności fizycznej. Podczas zajęć w których używany jest magiczny dywan dzieci kształtują umiejętności społeczne, poszerzają zasób swojego słownictwa, nabywają umiejętności matematyczne.