Kotki i Krasnalki w Bełchatowie

20180515_123243
Motylki i Tygryski w Uniejowie
23 maja 2018
k4
Rodzinny, wiejski piknik
23 maja 2018

Kotki i Krasnalki w Bełchatowie

received_10214243338350937

PGE Giganty Mocy

W ramach realizowanego przez przedszkole programu ekologicznego „Szczęściarzy przygoda w chmurach”, grupy Kotków i Krasnali pojechały do interaktywnego muzeum w Bełchatowie PGE Giganty Mocy. W zwiedzaniu i wzbogacaniu wiedzy towarzyszyli dzieciom „Woltuś, Prof. Om i Dżulka”. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób powstaje węgiel brunatny, jak się go wydobywa oraz jak przetwarza na energię elektryczną. Drugim przystankiem w fantastycznej wycieczce Kotów i Krasnali było Nadleśnictwo w Bełchatowie. Dzieci skorzystały z zajęć na ścieżce edukacyjnej „Opowieści Bielika”- 9 przystanków i 9 opowieści. Zaczynając od ssaków leśnych na ekologicznych źródłach energii kończąc. Zwieńczeniem wycieczki było wspólne ognisko oraz gry i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu w pięknym otoczeniu.