received_993145301238080

Innowacja Pedagogiczna

IMG_20211021_133847

Innowacja Pedagogiczna

Miło na poinformować, iż w naszym przedszkolu realizowana jest kolejna innowacja pedagogiczna. W tym roku doskonalimy umiejętności matematyczne, językowe i nie tylko...
Innowacja nosi nazwę „ Steam – rozwijanie logicznego myślenia z użyciem nowoczesnych technologii”.

Jest to innowacja, która jest odpowiedzią na wymogi edukacyjne, które zostały zawarte w podstawie programowej kształcenia ogólnego. Innowacją pedagogiczną i jej wprowadzeniem zajmuje się pani Judyta Steglińska z grupy Tygrysków.

W trakcie trwania innowacji dzieci z grupy 5 oraz dzieci uczestniczące w zajęciach dodatkowych z Regionalnego Projektu Operacyjnego Województwa Łódzkiego, przy użyciu ozobotów, robota DOC oraz mat edukacyjnych będą rozwijać kompetencje językowe oraz matematyczne. Podczas tworzenia własnych kart pracy, pracy z tablicą interaktywną oraz różnymi rodzajami robotów przedszkolaki nabędą umiejętność odkodowywania obrazków, poznają litery, cyfry, figury geometryczne, wzbogacą swoje słownictwo, rozwiną umiejętność orientacji w schemacie własnego ciała oraz orientację w przestrzeni.