IMG_20180928_125554

CODE WEEK

code week

MYŚLĘ MATEMATYCZNIE KODUJĘ

Jest Nam niezmiernie miło poinformować, iż nasze przedszkole w tym roku wzięło udział w Europejskim Tygodniu Kodowania - CODE WEEK ( 15 - 22.10. ). Przedszkole zgłosiło swój udział pod hasłem " Myślę Matematycznie - Koduję".
W dniu 15.10. rozpoczęliśmy pierwszy dzień kodowania - naszym narzędziem była Mata Edukacyjna, którą wchodząc we współpracę ze Stowarzyszeniem 2Piny wypożyczyliśmy właśnie na tę okoliczność oraz Robot Doc.
Te dwa narzędzia pozwoliły naszym Trzy oraz cztero - latkom wejść w świat kodowania.
W poniedziałek dzieci trzyletnie układały na macie edukacyjnej kod doskonaląc przy tym znajomość kolorów oraz nazwy pór roku, a nasze czterolatki przy użyciu DOCA doskonaliły umiejętność posługiwania się określeniami kierunków na planszy.
We wtorek przedszkolaki poznawały figury geometryczne, z których układały to, co przyniosła im wyobraźnia, a także odtwarzały wzór podany przez nauczyciela, tak aby wszystko ułożone było w odpowiednich polach planszy.
Środa upłynęła Nam równie miło. Do naszej Tygryskowej sali zaprosiliśmy wyjątkowych gości, a mianowicie dzieci z grupy Motylków, które jako Starszaki poznawały Ozoboty, oraz dzieci z grupy integracyjnej - Krasnale, które przy pomocy nauczyciela poznawały robota DOC. Krasnalki posługując się pojęciami: do przodu, do tyłu, w prawo, w lewo prowadziły robota do zamierzonego celu, ucząc się nie tylko wymienionych pojęć, ale także przezwyciężania trudności i proszenia o pomoc.
Nasze maluszki przy pomocy kolorowej maty nie dały się i prawidłowo ułożyły kolorowe kółeczka na macie i nazwały znajdujące się na niej kolory.
Ostatni dzień Code Week spędziliśmy na wykonywaniu własnej i dużej karty pracy:). Nanaszej planszy pojawiły się ubrania na lato i jesień. Młodsze dzieci kolorowały ubranka, a nasze starszaki odrysowywały je od uprzenio przygotowanych szablonów. Na ten ostatni już dzień zaprosiliśmy dzieci z grupy Smerfów, które dzielnie nam pomagały w tworzeniu karty pracy o dużym formacie. Na koniec jak to na każdym torcie bywa pojawiła się Wisienka:). Dzieci za pomocą kolorowych kodów programowały Ozoboty. Zapraszamy serdecznie do oglądania fotorelacji z tego wydarzenia.